Ercan Tur

1964'den Günümüze...

Hakkımızda

Ercan Tur

Firmamızın temelleri 1964 senesinde Hacı Süleyman Ercan tarafından atılmıştır. 60'lı yıllarda kara ve deniz yolu ile hac organizasyonu düzenleyen Mahir Kışınbay Şirketinden yetki alarak, Kocaeli'nden bir otobüs yolcunun başında kafile başkanı olarak hacca gitmiş ve bu turizm faliyetinin başlangıcı olmuştur.

Hacı Süleyman Ercan'ın Suriye, Ürdün ve Suudi Arabistan hudutlarındaki girişkenliği ve hacılarla olan yakın diyoloğu bir çok firmanın ilgisini çekmiştir. 1965 senesinde Hac organizasyonu yapan Eskişehir merkezli, Emeksiz Turizm'in sahibi rahmetli Hamdi Emeksiz'in teklifiyle, firmanın Kocaeli yetkili acentalığını almış ve 1971 senesine kadar başarıyla sürdürmüştür.

1971 senesinde, girişimcilik ruhu ve kazanılan tecrübe ile KOCAELİ TURİZM ismi ile ilk firmasını kurarak, hac seferleri düzenlemiştir. Tüm Kocaeli'nin güvenini kazanan ve her sene en az on otobüsten oluşan kafile ile hac yolculuğuna çıkan Hacı Süleyman Ercan 1978 senesine kadar bu organizasyonu başarı ile devam ettirmiştir.

Hac organizasyonunda Suudi Arabistan’a karayolundan gidişlerin engellenmesi nedeni ile 1979-1983 tarihleri arası firma ismini TUR 41 Seyahat acentası olarak değiştirmiş ve iç turizme ağırlık vermiştir.

Aynı zamanda Ercan Dahili ve Harici Ticaretin de sahibi olan Hacı Süleyman Ercan, Suudi Arabistan’daki dostlarının, kendisine olan güveni nedeniyle İslam Kalkınma Bankası'nın projesi olan HAC KURBANLARI KESİMİ ile ilgili ihaleyi, Suudi Arabistanlı firma ABBAR VE ZEYNİ ŞİRKETİ ile birlikte ortaklaşa, 1987 yılından 1991 senesine kadar başarıyla yürütmüştür.

Türkiye'den bu beş yıl içersinde binlerce insan işçi ve kasap olarak hacca gitmiştir. Hem bu projede görev almışlar, hem de Hac görevlerini yerine getirmişlerdir.Kazandıkları para ile de aile bütçesine katkıda bulunmuşlardır.

1993 senesinden sonra Ercan Tur ismindeki firmayı kuran Hacı Süleyman Ercan Hac ve aynı zamanda Umre organizasyonlarına başlayarak, Kocaeli halkına hizmet etmeye devam etmiştir. İstanbul merkezli Toprak Turizm'in Kocaeli yetkili acentalığını oniki yıldır başarı ile yürüten Ercan Tur, Hacı Süleyman Ercan'ın büyük tecrübesiyle UMRE ve HAC organizasyonunda marka haline gelmiştir.

2008 senesinden itibaren Kudüs turlarıyla olan yurtdışı kültür turları başlangıcı, günümüzde firmayı Balkan ülkelerine, İran’a, Özbekistan ve Kazakistan’a, İspanya Endülüs Medeniyetine ve İtalya’ya ve dünyanın seçilmiş bölgelerine düzenlenen turlarla turizm sektöründe ön sıraya çıkarmıştır.

Müşteri memnuniyeti odaklı butik turizm işletmeciliği anlayışı, başarıyı sağlayan en önemli faktör olmuştur.

3955 sicil numarası ile Kültür ve Turizm Bakanlığının A grubu Seyahat Acentası İşletme Belgesine sahip firma, Süleyman Ercan’ın vefatından sonra , ailenin ikinci ve üçüncü kuşak fertleri tarafından, faliyetine İzmit Fethiye Caddesi Vakıf İşhanı 1.katta devam etmektedir.

Esma-ül Hüsna

Allahu A’lemu Bi’s-Savâb
img11THY
THY
THY
THY
THY
THY